Menu
Menu
Menu
Blog
24
July
2017

Geelong Falcons V-Line Cup Squad Announcement

Congratulations to the boys and girls who have been selected in the initial Under 15 Geelong Falcons V-Line Cup training squad.

The first training session will be held at Highton Reserve on Wednesday 2nd August commencing at the times below:

Girls- 4.15pm

Boys- 5pm

Please ensure players wear their club playing jumper to all training sessions.

Any queries please contact Luke Maher on 0458 715 776

 

Under 15 Initial Squad Boys
NAME HOME CLUB
Flynn Calder Anglesea
Charlie Brauer Barwon Heads
Kynan Manning-Stratton Bell Park
Brock Mahoney Belmont Lions
Jake Woods Belmont Lions
James Fouracre Birregurra
Noah Allen Birregurra
Brady Coutts Colac
Hugh Mccrae Colac
Joshua Garner Colac
Oscar Barrow Colac
Ryan Mulder Colac
Trey Weadon Colac
Sam Mulgrew Colac
Campbell Scott Colac Imperials
Tye Mason Colac Imperials
Bailey Sykes Drysdale
Jack Preece Drysdale
William Kilpatrick Drysdale
Matthew Thacker Geelong Amateur
Aiden Bateman Grovedale
Chris Seymour Grovedale
Cooper Whyte Grovedale
Indiana Parish Grovedale
Jak Tute Grovedale
Lachlan Hood Grovedale
Mitchell Knevitt Grovedale
Nicholas Hau Grovedale
Sam Fonseca-Hately Grovedale
Tom Schulze Grovedale
Jack Barber Irrewarra-Beeac
Liam McMahon Irrewarra-Beeac
Thomas Swayn Irrewarra-Beeac
Toby Middleton Irrewarra-Beeac
Clay Bassett Lara
Connor O’Meara Lara
Dylan Nankervis Lara
Thomas Reynolds Lara
Jack Speed Leopold
Nic Ash Leopold
Michael Case Leopold
Angus Chapman Newtown & Chilwell
Blake Reid Newtown & Chilwell
Cameron Fleeton Newtown & Chilwell
Gennaro Bove Newtown & Chilwell
Kyle Skene Newtown & Chilwell
Lachlan Kidd Newtown & Chilwell
Noah Gribble Newtown & Chilwell
Rory Diamond Newtown & Chilwell
Tanner Bruhn Newtown & Chilwell
Herschelle Carr North Shore
Fletcher Keck OGCC
Max Annandale Queenscliff
Max Scott Queenscliff
Ethan Coffey South Barwon
Lewis Page South Barwon
Tom Verschuren South Barwon
Liam Brewer South Colac
Tom Hancock St Albans
Alistar O’Donnell St Joseph’s
Archie Hildebrandt St Joseph’s
Finn McCombe St Joseph’s
Griffen Wilson St Joseph’s
Henry Walsh St Joseph’s
Joel Edwards St Joseph’s
Noah Lever St Joseph’s
Oscar Courtney St Joseph’s
Sam Witherden St Joseph’s
Tikei Hiku St Joseph’s
Blake Hider St Mary’s
Caleb Morrissy St Mary’s
Matt Keast St Mary’s
Charlie Lazarro St Mary’s
Josh Sorgiovanni St Mary’s
Keam Chan St Mary’s
Oliver Henry St Mary’s
Patrick Visentin St Mary’s
Charlie Ham Torquay
Cooper Murphy Torquay
Finn Murphy Torquay
Noah Gadsby Torquay
Spencer Meagher Torquay
Tom Dickinson Torquay

 

UNDER 16 INITIAL SQUAD GIRLS

NAME CLUB
Poppy Johnston Barwon Heads
Brook Thompson Colac Imperials
Gabbi Featherstone Colac Imperials
Mia Featherstone Colac Imperials
Taylah Hassett Colac Imperials
Tess Craven Drysdale
Ashleigh Van Loon Drysdale
Laura Ryan Geelong Amateur
Mackenzie Arnold Geelong Amateur
Lucy Were Geelong Amateur
MacKenzie McGrath Geelong Amateur
Annie Lee Geelong Amateur
Poppy Schaap Geelong Amateur
Ella Mahoney Grovedale
Indi Utomo GW Giants
Maddy Chandler GW Giants
Sarah Kirby GW Giants
Laura Gardiner GW Giants
Aliza Reid GW Giants
Sophie Milsome GW Giants
Daisy Smith Lara
Montana Holdsworth Lara
Rachael Sheriff Lara
Jemma Dover Lara
Jarrah Hecker Lara
Taiya Morrow Lara
Kara Stacey Lara
Elizabeth Henda Lara
Mollie Adams Modewarre
Piper Mensch Newtown & Chilwell
Caprise Gitsham Ocean Grove
Analea McKee St Albans
Jerusha Devarakonda St Josephs
Emmalyn Nekrep St Josephs
Charlotte Simpson St Josephs
Rylee Synan St Joseph’s
Tanya Tartaglia St Joseph’s
Grace Purcell St Marys
Rhiarn Shaw St Marys
Charlotte Elsworth St Mary’s
Elizabeth Dowling St Mary’s
Caitlin Mccaffrey Torquay
Elise Vella Torquay
Luka Lesosky-Hay Torquay
Mia Skinner Torquay
Phoebe Lingam Torquay
Ava McKeegan Torquay
Daisy O’Kane Torquay
We would like to proudly thank our

Official AFL Barwon Partners