Menu
Menu
Menu
Blog
09
September
2019

AFL Barwon Under 19s Best & Fairest Results

UNDER 19 DIVISION 1 G-FORCE CUP

Member Firstname Member Surname Team Name Votes
Cameron Wilkinson Newtown & Chilwell 19
Harry Cunningham South Barwon 1 19
Jal Makuey Colac 17
Hamish Lucas Bell Park 16
Patrick DeGrandi St Joseph’s 1 15
Tanner Sadler South Barwon 1 14
Samual Torpy St Mary’s 1 14
Liam Hammond Colac 14
William Tamassy Torquay 14
Thomas Zampatti St Joseph’s 1 13
Mitchell Hovey St Mary’s 1 13
Campbell Tanis Colac 12
Connor Fopiani Newtown & Chilwell 12
Jaxon Bruhn Newtown & Chilwell 12
Jeb Taylor-Hewson Leopold 12
Rowan Gough South Barwon 1 11
Lewis Antonac St Joseph’s 1 11
Nicholas Lane Leopold 11
Oscar Hill South Barwon 1 10
Tyler Black Torquay 10
Seamus Doyle Torquay 9
Beau Schwarze St Mary’s 1 9
Jackson Moore Geelong West Giants 1 8
Oscar Lewis Torquay 8
Mitchell Christensen Newtown & Chilwell 7
Joshua Archer-Rose Grovedale Tigers 7
Harry Spicer Grovedale Tigers 6
Nicholas Conway St Mary’s 1 6
Luke Lloyd St Mary’s 1 6
Lachlan Taylor St Joseph’s 1 5
Joshua Saltalamacchia Grovedale Tigers 5
Bilel Sobh South Barwon 1 5
Sheldon Ham Torquay 5
Nathan Mifsud Torquay 5
Ben Miller Geelong West Giants 1 5
Angus Humphrey St Joseph’s 1 5
William Farrow St Mary’s 1 5
Oliver Lewry Newtown & Chilwell 5
Thomas Courtney St Mary’s 1 4
Zach Davis Colac 4
James Martinovic Geelong West Giants 1 4
Hamish Cunningham Bell Park 4
Thomas Welsh St Mary’s 1 4
Xandar Harrison St Joseph’s 1 4
Ryan Bell South Barwon 1 4
Charlie Walter St Mary’s 1 4
Liam Davies Grovedale Tigers 4
Keam Chan St Mary’s 1 4
William Talbot Bell Park 3
Chad Grossman Torquay 3
Bailey Thynne Geelong West Giants 1 3
Matthew Tattersall South Barwon 1 3
Max Ruiter Leopold 3
Angus Davies Torquay 3
Charlie Harris Newtown & Chilwell 3
Joshua Bourke Geelong West Giants 1 3
Caleb Mutsaerts St Joseph’s 1 3
Jacob Talbot Bell Park 3
Ben Morton St Mary’s 1 3
Max Matthews Torquay 3
Dylan O’Brien Leopold 3
Jordan Muhor St Joseph’s 1 3
Carl Daffy St Joseph’s 1 3
Jasper George Bell Park 3
Tynan Shannon St Mary’s 1 2
John Perks Bell Park 2
Bailey Lewis Geelong West Giants 1 2
Ayden Gras St Joseph’s 1 2
Nathan Pearson South Barwon 1 2
Jack Sarcevic Bell Park 2
Jack Mullen St Joseph’s 1 2
Lachlan Vivian South Barwon 1 2
Liam Dumont St Joseph’s 1 2
Matthew Fromholtz Leopold 2
Jacob Lobodarz Newtown & Chilwell 2
Mitchell Ford Grovedale Tigers 2
Blake Reid Newtown & Chilwell 2
Max Walton Newtown & Chilwell 2
Declan Fenton Geelong West Giants 1 2
Finlay Parish Grovedale Tigers 2
Aaron Hawker Colac 2
Darcy Crucitti Torquay 2
David Mirabelli Torquay 2
Oscar Barrow Colac 2
Bailey Kampans St Joseph’s 1 2
Cameron Primmer South Barwon 1 2
Jeremy Brice St Mary’s 1 2
Blayke St John Grovedale Tigers 2
Brak Zambelli Geelong West Giants 1 2
Bradley Jepson St Joseph’s 1 2
Darcy Erard Bell Park 2
Thomas Keast St Mary’s 1 2
Jack Hookway Colac 2
Kane Sewell Geelong West Giants 1 2
Terry Tseros Bell Park 1
Cullan Spence Colac 1
Liam Holmes South Barwon 1 1
Seth Fiegert St Mary’s 1 1
Joshua Jelenic Bell Park 1
Joshua Davis Grovedale Tigers 1
Niko Besant Bell Park 1
Joshua Jones Leopold 1
Samuel Hopper Torquay 1
Jack Rose Leopold 1
Corey Griffin Newtown & Chilwell 1
Harrison Whyte Grovedale Tigers 1
Jack Henderson Geelong West Giants 1 1
Will Batson St Mary’s 1 1
Clay Page Torquay 1
Zac Kos Leopold 1
Rhyley Edge Colac 1
Darcy McDowell Bell Park 1
Kaleb Washington Bell Park 1
Joel Fleeton Geelong West Giants 1 1

 

UNDER 19 DIVISION 2 BENDIGO BANK CUP

Member Firstname Member Surname Team Name Votes
Izaak De Agrela Lara 31
Kobe Annand Ocean Grove 18
Lachlan Reilly Geelong Amateur 17
Mitchell Clark Drysdale 15
Thomas Richardson Ocean Grove 15
Darcy Insall Werribee Centrals 14
James Gadd St Albans 14
Max Sutton Ocean Grove 12
Zechariah De Leon Werribee Centrals 11
Lewis Crichton Geelong Amateur 11
Benjamin Hough St Mary’s 2 10
Coby Eagle St Albans 10
Bailey Glascott-Dummett Lara 9
Oscar Ford Drysdale 9
Connor Linehan-Cunningham Werribee Centrals 8
Connor O’Meara Lara 8
Terpase Tine Geelong Amateur 7
Michael Murdoch St Albans 7
James Lee Geelong Amateur 7
Zedekai Copland Barwon Heads 7
Dom Booth Barwon Heads 7
Destyn Burns Lara 7
Dylan Sharp St Joseph’s 2 7
James Hutchison Geelong Amateur 7
Noah Young Barwon Heads 6
Maxwell Gumley Barwon Heads 6
Seth Morell St Albans 6
Louis Polwarth Barwon Heads 6
Samuel Zitta Geelong Amateur 6
Fergus Willett Barwon Heads 6
Thomas Bakker Queenscliff 6
Micah Woods St Mary’s 2 5
Jonah Graham St Albans 5
Peter Kilpatrick Drysdale 5
Darcy Conlan Queenscliff 4
Benjamin O’Brien Lara 4
Enrico Macolino Ocean Grove 4
Oliver Boothey Geelong Amateur 4
Charley Donohue St Mary’s 2 4
Sam Purdy Lara 4
Cody Brogden St Albans 4
Connor Pickett Ocean Grove 4
Jake Hargreaves Ocean Grove 3
Joseph Nagle Ocean Grove 3
Luke Potiriadis Barwon Heads 3
Wil Spence St Joseph’s 2 3
Riley Boddington St Joseph’s 2 3
Harrison Marshall St Albans 3
Thomas Ritchie Drysdale 3
Daniel Johnstone St Joseph’s 2 3
Will Page Geelong Amateur 3
Jordan Leggieri Werribee Centrals 3
Benjamin Bennett Ocean Grove 3
William Rowe St Mary’s 2 3
Angus Naylor Queenscliff 3
Fionn Guina St Joseph’s 2 3
Harvey Carmody St Joseph’s 2 3
Sean Bindokas St Joseph’s 2 3
Cooper Barker Werribee Centrals 3
Joshua Lange Ocean Grove 3
Harry Vella Queenscliff 3
Mitchell Allan Drysdale 3
Angus Farrow St Mary’s 2 3
Jack Stephenson Werribee Centrals 2
Mitchell Taylor Ocean Grove 2
Mark Hansen St Albans 2
Toby Wiffen Drysdale 2
Flynn Hardiman Ocean Grove 2
Joshua Cook St Albans 2
Jake Powe Ocean Grove 2
Hamish McManus Ocean Grove 2
Lachlan Scerri Lara 2
Rupert Armstrong St Joseph’s 2 2
Corey Watson Drysdale 2
James Fulton St Mary’s 2 2
Dominic Rizzo Drysdale 2
Patrick Ryan Geelong Amateur 2
Samuel Reynolds Lara 2
Charlie McEvoy Barwon Heads 2
Jack Corry St Mary’s 2 2
Sunday Ayiik Geelong Amateur 2
Harry McKeegan St Albans 2
Thomas Reynolds Lara 2
Corey Sammut Werribee Centrals 2
Ethan Reeves Queenscliff 1
Charlie Hurst Barwon Heads 1
Thomas Hartney St Mary’s 2 1
Mitchell Heyward Lara 1
Christopher Dinneen Drysdale 1
Harrison Snow Werribee Centrals 1
Kyle Cook Werribee Centrals 1
Ryan McNearney Queenscliff 1
Lochlan Habgood Queenscliff 1
Keam Chan St Mary’s 2 1
Benjamin McMahon St Mary’s 2 1
Harrison Whatnall St Albans 1
Billy Clark Queenscliff 1
Mitchell Vallance Drysdale 1
Keegan Andrews Werribee Centrals 1
Seamus Schroeder St Mary’s 2 1
Patrick Tucci Queenscliff 1
Herschelle Carr St Mary’s 2 1
Koban Treweek Barwon Heads 1
Mason Andrews St Mary’s 2 1
Max Fairbrother Queenscliff 1
Tom Randone Drysdale 1
Blake Ash Lara 1
Brad Edwards St Joseph’s 2 1

 

UNDER 19 DIVISION 3 CORIO BAY HEALTH GROUP CUP

Member Firstname Member Surname Team Name Votes
Luca McElhinney Modewarre 30
Patrick Sweet Anglesea 19
Darcy McGrane East Geelong 16
Mitchell Bartlett Inverleigh 15
Nat Matthews Modewarre 14
Mohammed Perry North Shore 13
Ryan Jackman Newcomb 12
Darcey Webber North Shore 12
Patrick McGinley Newcomb 11
Thomas O’Hanlon Modewarre 10
Chae Goldsworthy Anglesea 10
Thomas Cookson Inverleigh 9
Jasper Howe Newcomb 8
Finley O’Keefe Inverleigh 8
Lachlan Wilson Inverleigh 7
Bailey Glascott-Dummett Newcomb 7
Bradlee Tregenza North Shore 7
William Magher East Geelong 7
Bailey Collins Modewarre 7
Lewis Overman Modewarre 6
Joshua Hartshorne South Barwon 2 6
Bailey Hunter South Barwon 2 6
Tyler Sferco Inverleigh 5
Lochlan Large North Shore 5
Abwi Deng North Shore 5
Harrison Poyner Anglesea 4
William Fraser Modewarre 4
Angus Reynolds Inverleigh 4
Calvin Altman Anglesea 4
Kaine Wells East Geelong 4
Finn Peel Anglesea 3
Jacob Gillies-Thom South Barwon 2 3
Daniel Belimacevski Inverleigh 3
Rory Doran South Barwon 2 3
Teague Ryan Geelong West Giants 2 3
Declan Gibson South Barwon 2 3
Joshua Burrows Anglesea 3
Leroy Kelly Inverleigh 3
Holden Earl Geelong West Giants 2 3
Austin H Young Geelong West Giants 2 3
Wolf Erlacher Inverleigh 3
Jacob Kleidon South Barwon 2 3
Martin Dolores East Geelong 3
Cooper Hume South Barwon 2 3
Daniel Butcher North Shore 3
Jacob Donaldson Geelong West Giants 2 3
Jackson Kay Anglesea 3
Mitchell Patterson East Geelong 3
Jacob Hamilton Newcomb 2
Owen Barrett South Barwon 2 2
Caleb Eden Newcomb 2
Saxon Curran South Barwon 2 2
Oliver Hanna Anglesea 2
Jordyn Nolan North Shore 2
Darcy West East Geelong 2
Joel Ricketts Newcomb 2
Nicholas Wise South Barwon 2 2
Joshua Newling Newcomb 2
Harrison White North Shore 2
Caleb Hucklebridge North Shore 2
Liam Burns Inverleigh 2
Jack Royce Modewarre 2
Fraser Murray Modewarre 2
Riley Leech North Shore 1
Jai Cooper Geelong West Giants 2 1
Oliver Sims Geelong West Giants 2 1
Ned Calnon Geelong West Giants 2 1
Austin Mulvahil East Geelong 1
Joel Hutchinson Inverleigh 1
Cameron Launer Geelong West Giants 2 1
Matthew Phillis North Shore 1
Riley Bell Anglesea 1
Nathan Scarlett Geelong West Giants 2 1
Jude Corbet O’Rourke Anglesea 1
Rhys Huglin Anglesea 1
Hunter Lovell South Barwon 2 1
Zac McLaren East Geelong 1
Max Reynolds Inverleigh 1
Finn Dripps Anglesea 1
Christian Schintler Newcomb 1
Tom Mirarchi Newcomb 1
Lachlan Stanley Modewarre 1
We would like to proudly thank our

Official AFL Barwon Partners